Zapytanie

Brak produktów do złożenia zapytania

Zmień swój klimat – Mera Klima

Blog / 04.12.2022

Jak wykazały badania, prowadzone w latach 1991-2009 na zlecenie IFMA (profesjonalne stowarzyszenie zrzeszające specjalistów ds. zarządzania obiektami), najczęstszą przyczyną skarg pracowników jest temperatura panująca w pomieszczeniu. Właściwa temperatura w miejscu pracy to kwestia indywidualna. Każdy inaczej postrzega ten aspekt swojego środowiska pracy, dlatego temperatura w pomieszczeniu jest zawsze kompromisem.Jednej osobie może być za gorąco, a innej za zimno. Możliwość samodzielnego zdefiniowania „właściwej” temperatury to kluczowy czynnik komfortu w pracy.

 

 

Mera Klima umożliwia to, ponieważ każdy pracownik może regulować temperaturę w miejscu, w którym siedzi, wybierając własne preferencje dotyczące ogrzewania. Jest to wspólny projekt marki Klöber z Politechniką w Kaiserslautern i Niemieckim Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją. Fotel wyposażony jest w system zapewniający 2-stopniowy system ogrzewania oraz opcjonalnie wentylacji, którym można łatwo sterować za pomocą przycisków umieszczonych pod siedziskiem. Ogromną zaletą tego rozwiązania, jest brak konieczności podłączania jakichkolwiek kabli, ponieważ zasilanie czerpane jest z baterii litowo-jonowej o pojemności 5200 mAh, co zapewnia do 16 godzin pracy. Do fotela oczywiście załączona jest odpowiednia ładowarka sieciowa, która ładuje baterie w czasie około 4 godzin.

 

 

Zarówno ogrzewanie do temperatury 37 stopni Celsjusza, jak i wentylacja, odbywają się poprzez siedzisko i oparcie, co pozwala bardzo szybko osiągnąć komfort termiczny. Dzięki inteligentnemu wykrywaniu obecności fotel wyłącza się, gdy nie jest zajęty. Ponadto Mera jest w pełni ergonomicznym fotelem biurowym, wyposażonym w punktowy mechanizm synchroniczny z opatentowanym szybkim, 12-stopniowym systemem regulacji siły oporu oparcia, co pozwala na komfortową pracę osobom o wadze od 45 do nawet 140 kg.

 

 

Chcesz przetestować fotel Mera Klima, a może szukasz innego krzesła biurowego Klöber? Jesteśmy wyspecjalizowanymi sprzedawcami firmy Klöber! Chętnie przedstawimy niezobowiązującą ofertę na wybrane krzesło. Odwiedź nasz salon już dziś – czekamy na Ciebie!