Zapytanie

Brak produktów do złożenia zapytania

Viva Magenta kolorem roku 2023 według Pantone

Lookbook / 03.12.2022

Pantone to amerykańskie przedsiębiorstwo powstałe w 1963 roku, które opracowało i wydało własną skalę kolorów tzw. wzorzec barw. Kolory opisane w Pantone Matching System powstają przez zmieszanie 18 pigmentów i są oznaczane numerycznie. Firma Pantone każdego roku wybiera jeden z kolorów, który ich zdaniem będzie grał pierwsze skrzypce zarówno w modzie, branży kosmetycznej, jak również i we wnętrzach. Kolorem nadchodzącego wielkimi krokami roku 2023 została wybrana Viva Magenta.

 

 

Przedstawiono również kolekcję pastelowych barw, które stanowią świetne uzupełnienie zwycięskiej barwy.

 

 

 

 

W uzasadnieniu decyzji dyrektor produkcji Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman, napisała:

W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie.

Zakorzeniony w tym, co pierwotne, PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z oryginalną materią. Przywołując siły natury, Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.

Czy rzeczywiście kolor Viva Magenta będzie królował w przyszłym roku, przekonamy się już wkrótce. Pewne jest, że przy planowaniu noworocznych zmian w paletach i wzornikach, wielu producentów postawi na ten kolor.

Poniżej znajdą Państwo kilka produktów, które już teraz pozwolą ożywić Wasze wnętrza pierwotną siłą, która zawarta jest w odważnym i żywiołowym Uniwersum Magenty.

Produkty Hana Design

Zainteresował Cię produkt z lookbook'a? Przejdź do naszych produktów!

Skontaktuj się z naszym Działem Handlowym