Zapytanie

Brak produktów do złożenia zapytania

10 kluczowych cech idealnych krzeseł konferencyjnych

Blog / 26.02.2024

Ten, kto choć raz uczestniczył w wielogodzinnej konferencji, szkoleniu lub innym evencie firmowym, wie, jak istotne jest wygodne krzesło. Właściciele sali konferencyjnych, a także osoby aranżujące przestrzeń biurową powinni mieć na uwadze ergonomię klientów, gości oraz pracowników. Dlatego właśnie stworzyliśmy katalog foteli i krzeseł, które idealnie sprawdzają się podczas długich, biznesowych posiedzeń. Zapraszamy do zapoznania się z cechami idealnych krzeseł konferencyjnych.

Fotel konferencyjny

Cechą charakterystyczną foteli konferencyjnych jest to, że są one nieco bardziej zabudowane i mają opływowy kształt. Zapewniają zazwyczaj większą wygodę od standardowych krzeseł. W fotelu można wygodnie się rozsiąść na przykład podczas słuchania dłuższej przemowy czy wykładu, dlatego świetnie sprawdza się on podczas konferencji, których uczestnicy są głównie lub jedynie słuchaczami.

Krzesła konferencyjne – na kółkach i nie tylko

Wybór odpowiednich krzeseł konferencyjnych zależy od charakteru wydarzenia. Modele sprawdzające się podczas przemówień nie zawsze stanowią najlepszy wybór podczas dyskusji. Chcąc wybrać uniwersalne krzesła konferencyjne, warto zwrócić uwagę na poniższe elementy.

1.Krzesło konferencyjne koniecznie z podłokietnikiem

Jak sama nazwa wskazuje, podłokietniki zapewniają oparcie łokciom – jednak nie tylko, jako że odpowiednio wyprofilowane powinny stanowić pewne oparcie dla całej ręki. Zgodnie z zaleceniami zdrowa pozycja przy komputerze to taka, w której ręce podczas pracy są zgięte pod kątem 90 stopni. Powinny one znajdować się na wysokości blatu. Warto dodać, że zgodnie z przepisami Prawa Pracy, pracodawca musi zapewnić pracownikom takie krzesła biurowe, które są wyposażone w podłokietniki.

2. Pulpit

Choć krzesła z pulpitem mogą kojarzyć się z powrotem do szkolnej klasy, to stanowią one niezwykle praktyczne rozwiązanie podczas warsztatów i konferencji. Ułatwiają zapisywanie notatek, przeprowadzenie krótkiego egzaminu pisemnego lub wypełnienie ankiety. Stanowią również dobre rozwiązanie pod względem kosztów, ponieważ dzięki zakupowi tego rodzaju krzeseł konferencyjnych nie trzeba dodatkowo inwestować w stoliki. Do wyboru są również modele z regulowanym pulpitem, który może być dopasowany indywidualnie przez każdego użytkownika według jego preferencji.

3. Mechanizm obracania

Uczestnicy szkoleń podczas żywej dyskusji lubią bezpośrednio kierować się do swoich rozmówców. Swobodę w tym zakresie zapewni im krzesło wyposażone w mechanizm obracania. Taki model umożliwia również ułożenie krzeseł w niestandardowej konfiguracji. Obrotowe fotele konferencyjne lepiej sprawdzą się także wtedy, gdy dostępna przestrzeń jest dosyć niewielka.

4. Ergonomiczne siedzisko

Wygodne siedzenie to podstawa krzeseł konferencyjnych. Najlepiej sprawdzi się model o lekko opadającym siedzisku, które zapewnia prawidłowy przepływ krwi w organizmie osoby siedzącej. Nie powinno być ono ani zbyt głębokie, ani zbyt płytkie, jako że głębokość siedziska w znaczący sposób wpływa na prawidłową postawę kręgosłupa. Najlepiej wybrać model z dużym zakresem regulacji, aby można było dostosować położenie siedziska do wzrostu użytkownika.

5. Dobre materiały

Krzesła konferencyjne powinny być wykonane z tworzyw, które są jednocześnie wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Zapewni to uczestnikom danego spotkania odpowiedni komfort, a same krzesła zachowają swoje oryginalne właściwości przez długi czas. W naszej ofercie umieszczamy produkty od sprawdzonych producentów, korzystających z dobrej jakości materiałów. Szczególnej uwadze polecamy skórzane fotele i krzesła konferencyjne, które pięknie prezentują się w klasycznych wnętrzach.

6. Wysokiej jakości wykonanie

Staranne wykonanie mebli to nie tylko kwestia wygody użytkowników, ale również prestiżu samego organizatora. Udostępniając uczestnikom danego wydarzenia krzesła „z wyższej półki”, udowadniamy, że dana impreza została zorganizowana z dbałością o najmniejsze detale.

7. Wyprofilowane oparcie

Skoro wiemy już o tym, jak istotne jest ergonomiczne siedzisko, czas na przyjrzenie się oparciu. Powinno być ono na tyle wysokie, aby użytkownik mógł wygodnie oprzeć na nim plecy aż do wysokości barków. Poza tym powinno zapewnić odpowiednie wsparcie kręgosłupa, w szczególności w odcinku lędźwiowym – z tego względu odpowiednie oparcie nigdy nie jest całkowicie proste, ale ma lekkie wgięcie właśnie w okolicy lędźwi. Ułatwia to przybranie poprawnej pozycji ciała osobie siedzącej na krześle konferencyjnym.

8. Możliwość odchylenia się

W trakcie przerwy możliwość odchylenia się na krześle pozwala na chwilę odpoczynku. Dzięki temu można choć na kilka minut odciążyć plecy oraz zrelaksować się.

9. Płozy

Alternatywę dla krzeseł obrotowych lub na kółkach stanowią modele wyposażone w płozy. Wbrew pozorom zapewniają one użytkownikom dobrą stabilność, a do tego można się na nich lekko bujać, co pozwala mięśniom na odprężenie. Te unikatowe modele krzeseł na płozach sprawią również, że sala konferencyjna wygląda niezwykle nowocześnie i oryginalnie.

10. Atrakcyjny design

Wyposażenie stanowi istotny element sali konferencyjnej, a wygodne i dobrze się prezentujące krzesła stanowią jeden z wielu ważnych czynników świadczących o organizatorze wydarzenia. Wrażenie z pewnością zrobią czarne krzesła i fotele, które wyglądają elegancko i pasują do różnych aranżacji sali konferencyjnej i nie tylko.

W HANA Design mamy ogromny wybór foteli i krzeseł do sal konferencyjnych, które każda firma może z powodzeniem wykorzystać we własnych przestrzeniach. Zapraszamy do naszego showroomu w Krakowie, by móc na żywo obejrzeć i przetestować niektóre z dostępnych modeli.